Geri dön | Soru/Cevap anasayfa | Soru sormak istiyorum
 
spame düşen normal mesaj


Soru

üye olduğum portallerden ve bankalardan gelen mailler spam klasörüne düşüyor. Ne yapmam gerekir?


Cevap (12.06.2007 04:57:00)

Merhaba,

Bu konuda 2 çözüm yöntemi mevcuttur, bunlar sırası ile sunucu kanadında yapılan işlemler ve sizin yapabildiğiniz "izin verilenler" listesi oluşturmaktır.

Sunucu kanadında yapılacak işlemler: Filtre seviyesi yönetimi:
Filtre seviyelerine yazılımı alan/almış müşterilerimizle beraber karar verilecektir. Demo amaçlı olarak ilk kurulumuzda koruma seviyesini varsayılan (default) değer olarak %60 olarak ayarlamıştık, bugün (12 Haziran 2007 04:00) itibari ile koruma seviyesini %40’a indiriyoruz. Konu ile ilgili yeni görüşlerinizi bekliyoruz.

Bireysel işlemler : Kabul edilen adresler (whitelist) oluşturma:
Özellikle belli sayıdaki portallerden gelen mesajlara izin vermek için kendi izin verilenler listenize o portali eklemeniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki örnek resimde gösterildiği gibi "SPAM" klasörünüzdeki bir e-postayı seçerek gönderen e-postta adresini "Kabul edilen listesine" ekleyebilirsiniz. Böylece aynı adresten gelecekte size gönderilen mesajlarının tümü otomatik olarak "Gelen kutunuza" düşecektir.

15 Haziran 2007'den itibaren (test süresi tamamlandıktan sonra) destek merkezimizle yeniden temas kurunuz...


Geri dön | Soru/Cevap anasayfa | Soru sormak istiyorum
RETURN Bilişim San. Tic. A.Ş. 
    +90 - 312 - 319 00 41
www.e-jett.com     www.arztalep.com     www.ejett.com      Her hakkı saklıdır, ©1998-2007 RETURN Group, ©2003-2007 RETURN Bilişim A.Ş.